معرفی سیستم‌عامل اندروید Android – سورس اندروید

سورس اندروید اولین و معتبرترین مارکت سورس کدهای اندروید در ایران

سورس اندروید، بازاری بزرگ و درآمدزا برای توسعه دهندگان اندروید، فرصتی عالی برای راه اندازی انواع کسب و کار های مختلف با پایین ترین هزینه

معرفی سیستم‌عامل اندروید Android

معرفی سیستم‌عامل اپن‌سورس Android
کلمهٔ Android به‌معنی «روبات انسان‌نما» است و شاید علت این وجه‌تسمیه هم علاقهٔ زیاد آقای Robin -خالق اصلی اندروید- به روبات‌ها بوده است؛ در نوامبر سال ۲۰۰۷، گروهی از تولیدکنندگان مطرح تجهیزات الکترونیکی همچون موبایل و تجهیزات بی‌سیم به‌علاوهٔ یکسری از شرکت‌های نرم‌افزاری که از آن جمله می‌توان به گوگل اشاره کرد که در ابتدا ۳۴ شرکت بودند و سال‌به‌سال به تعداد اعضایش افزوده شد، در کنار یکدیگر جمع شده و کنسرسیومی را تشکیل دادند که هدف آن ایجاد یک سیستم‌عامل موبایل اپن‌سورس بود تا از این طریق بتوانند هزینه‌های تولید اپلیکیشن‌های موبایل را کاهش دهند. درحقیقت، از آنجا که شرکت گوگل در این کنسرسیوم رویکردی نرم‌افزاری داشت و از سوی دیگر صاحب اصلی این سیستم‌عامل هم محسوب می‌شد، به‌عنوان رهبر اصلی این سیستم‌عامل جدید انتخاب گردید.

 

خالق سیستم‌عامل Android
Andy Robin در منطقهٔ چاپاکو در ایالت نیویورک آمریکا در سال ۱۹۶۲ به‌دنیا آمد؛ پدرش روانشناس بود و باتوجه به علائقی که داشت یک شرکت تجاری کوچک با هدف خلق تصاویری از جدیدترین گجت‌های الکترونیک راه‌اندازی کرد بنابراین اطراف اندی همیشه پر از تصاویر این گجت‌ها بود. اندی روبین در کالج Utica در شهر نیویورک در رشتهٔ کارشناسی نرم‌افزار در سال ۱۹۸۶ فارغ التحصیل شد.

اندری روبین پتنت‌های زیادی را به‌ثبت رسانده و او از بنیان‌گذاران شرکت اندروید بود که یکی از محصولاتش سیستم‌عامل اندروید بود که بعدها توسط شرکت بزرگ گوگل خریداری شد. وی تا ماه مارس ۲۰۱۳، سمت معاون ارشد بخش موبایل و محتویات دیجیتالی در گوگل را داشت که پروژهٔ توسعهٔ سیستم‌عامل اپن‌سورس اندروید برای تلفن‌های همراه را رهبری می‌کرد.

3 دیدگاه برای “معرفی سیستم‌عامل اندروید Android”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران 4698 عدد
تعداد محصولات 336 عدد
تعداد نوشته ها 9 عدد